Zeleno-beli nadigrali Rendžers, jedan bod ih deli od nove titule

Fudbalski derbi između Seltika i Rendžersa bio je jedna od najvažnijih utakmica ove sezone, a Seltik je izašao kao pobednik sa rezultatom 2:1. Ova pobeda ih je odvela na korak do osvajanja nove titule, budući da imaju bodove više od Rendžersa i bolju gol razliku. Odlučujući golovi su postignuti u prvom poluvremenu, kada je O’Rajli doneo prednost Seltiku u 35. minutu, a potom je Lundstram nespretno postigao autogol tri minuta kasnije. Rendžers je uspeo da smanji prednost preko Desersa, ali su ostali sa desetoricom igrača nakon što je Lundstram dobio crveni karton. U drugom poluvremenu Seltik je imao nekoliko šansi za gol, ali nije uspeo da poveća prednost. Ove sezone Seltik je ostao neporažen u derbijima sa Rendžersom. Ova pobeda ih je približila novoj tituli i sigurno će biti slavljeni od strane navijača.